Bundesliga: Lewandowski z trafieniem… ale Bayern tym razem z porażką

Robert Lewandowski

W piątek ruszyła piętnasta kolejka Bundesligi. Robert Lewandowski nie zwalnia tempa, ale tym razem mocno zawiodła defensywa Bayernu Monachium.

Bawarczycy tym razem przegrali z Borussią Mönchengladbach 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0. Wynik otworzył Lewandowski, trafiając z rzutu karnego w 20. minucie. Dla niego to dwudzieste trafienie w tym sezonie Bundesligi, co jest rekordowym osiągnięciem dla Polaka.

Co ciekawe – Bayern w tej kampanii miał tylko dwa czyste konta w lidze. To wiele mówi o dyspozycji defensywy Bawarczyków. Borussia wykorzystała to i w drugiej połowie odrobiła straty. Nigdy nie miał takich rezultatów w analogicznych okresach poprzednich kampanii.

Ten wynik to dobra wiadomość dla RB Lipsk, która ma dwa punkty straty do Bayernu. W sobotę Lipsk czeka mecz z Borussią Dortmund.

8.01.2020, godz. 20:30, 15. kolejka Bundesligi:

Borussia Mönchengladbach – Bayern Monachium 3:2 (0:2)

Jonas Hofmann 35′ i 45′, Florian Neuhaus 49′ – Robert Lewandowski 20′ (k), Leon Goretzka 26′