Bundesliga: Lewandowski pokonuje Gikiewicza

Robert Lewandowski

Bayern Monachium miał dość znaczną przewagę nad Augsburgiem, ale zdołał jedynie skromnie wygrać 1:0. A blisko było, by skończyło się podziałem punktów.

Jedyne trafienie w tym meczu należało do Robert Lewandowskiego z rzutu karnego.

Polski napastnik zszedł z boiska w 67. minucie meczu. Augsburg mógł wyrównać, ale tu z kolei jedenastki nie wykorzystał Alfred Finnbogason w drugiej połowie. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz.

17. kolejka Bundesligi, 20.01.2021, godz. 20:30

Augsburg – Bayern Monachium 0:1 (0:1)

Lewandowski 14′

FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Uduokhai – D. Caligiuri, R. Khedira (46. Strobl), Gruezo, Iago – Vargas (72. Jensen), Hahn (72. Niederlechner) – Richter (72. Finnbogason).

Bayern Monachium: Neuer (C) – Pavard, Boateng, Alaba, Lucas Hernández – Kimmich, Goretzka – Gnabry (67. Sané), Müller (89. Javi Martínez), Coman (80. Musiala) – Lewandowski (67. Tolisso).