Bundesliga: Kolejny rekord Roberta Lewandowskiego

dailymail.co.uk

Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie Vfl Wolfsburg (6:0) w 25. kolejce. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to 196. trafienie 1. Bundeslidze.

Przed sobotnim spotkaniem popularne “Wilki” plasowały się na siódmej pozycji z dorobkiem trzydziestu dziewięciu punktów. Natomiast “Bawarczycy” byli na pozycji wicelidera ulegając jedynie Borussii Dortmund nieco gorszym dorobkiem bramkowym.

Gospodarze cierpliwie budowali akcje, a goście odpowiednio wybijali z rytmu rywali. Dopiero w 36. minucie Joshua Kimmich wypuścił piłkę do Thomasa Mullera, a ten podał do Serge Gnabry’ego, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Dwie minuty później Robert Lewandowski posłał piłkę do bramki, który otrzymał od podanie od Gnabry’ego. Zatem Polak został najskuteczniejszym obcokrajowcem w niemieckiej ekstraklasie wyprzedzając Claudio Pizzaro. Po przerwie wynik podwyższył James Rodriguez, który wykorzystał sporą przestrzeń przed polem karnym i ładnie uderzył po długim słupku. W 86. minucie rezultat spotkania ustalił Robert Lewandowski, a wcześniej bramki zdobyli jeszcze Thomas Muller oraz Joshua Kimmich.