Bundesliga: Kolejny pogrom Bayernu, RB Lipsk lepszy w hicie kolejki

fcbayern.com

W 12. kolejce niemieckiej Bundesligi o godzinie 15.30 rozegrano cztery spotkania, w których padło łącznie 17. bramek! Najwięcej goli padło na Alianz Arenie, gdzie Bayern pokonał wysoko Mainz 6:2. Z kolei w innym ciekawym spotkaniu Lipsk okazał się lepszy od Bayeru Leverkusen.

Bayern po kilku słabszych meczach w lidze zaczyna wracać na właściwe tory. Wciąż jest głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa, a takie występy jak dziś będą Bawarczyków przybliżać do tego celu. Pierwszą bramkę zdobył w 5. minucie Serge Gnabry, a prowadzenie podwyższył kilka minut później Jamal Musiala. Swoją szansę wykorzystał także Sadio Mane, lecz nie bez problemów. Najpierw spudłował z rzutu karnego, ale potem kopnął piłkę obok interweniującego bramkarza. Przed przerwą odpowiedzieli goście za sprawą Silvana Widmera.

Po przerwie zabawy był ciąg dalszy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka po asyście Sadio Mane. Kolejne trafienia padały w ostatnim kwadransie gry. Po wejściu na boisko golkipera przyjezdnych pokonał Mathys Tel. Swoją drugą bramkę Mainz strzeliło w 82. minucie, a jej autorem był Marcus Ingvartsen. Ostatnie słowo należało do Erica Maxima Choupo-Motinga, który po zagraniu Comana ustalił wynik na 6:2.

W innym spotkaniu RB Lipsk mierzył się z Bayerem Leverkusen. Starcie dwóch zespołów, które w środku tygodnia były lepsze od ekip z Madrytu wygrała ekipa gospodarzy. W 32. minucie pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Christopher Nkunku, natomiast drugą bramkę strzelił Timo Werner w ostatnim kwadransie gry. Wygrał zespół lepszy i częściej atakujący, szukający sobie okazji na kolejne trafienia.