Bundesliga: Kolejna demolka Bayernu! Lewandowski nie do zatrzymania

źródło: fcbayern.com

W ramach 26. kolejki Bundesligi Bayern podejmował na Alianz Arena ekipę Stuttgartu. Spotkanie zakończyło się pogromem w wykonaniu Bawarczyków, a kolejne trzy gole do swojego konta dopisał Robert Lewandowski.

Stuttgart dość odważnie wszedł w ten mecz, defensywa Bayernu musiała mieć się na baczności, by nie popełnić jakiegoś większego błędu. Tego jednak nie udało się uniknąć. W 12. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul rywalu otrzymał Alphonso Davies. Wydawało się, że goście swoją ofensywną grą i wielkim zaangażowaniem, a także pewnością ograją Bawarczyków. Ich gra na prawdę mogła się podobać. Jednak nic nie wskazywało na to, co zaczęło się od 18. minuty.

Bayern nic sobie nie robił z utraty jednego ze swoich piłkarzy. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Zmienili kilka aspektów w składzie, David Alaba ze środka zszedł na lewą stronę defensywy pozostawiając innych w środku pola. W 18. minucie podanie z lewej strony od Serga Gnabry’ego wykorzystał Lewandowski. Polak uderzył z kilku metrów w lewe okno bramki. Niedługo później było już 2:0. Bayern rozklepał defensywę Stuttgartu, a na listę strzelców wpisał się wcześniej wspomniany Gnabry. Zaledwie minutę po wznowieniu gry Gregor Kobel po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Dośrodkowanie od Thomasa Mullera wykorzystał Lewandowski i precyzyjnym strzałem głową podwyższył prowadzenie. W 39. minucie Polak odebrał futbolówkę w polu karnym rywali i skompletował tym samym hat-tricka.

Na drugą połowę Stuttgart wyszedł tak jakby pierwsza połowa w ogóle się nie odbywał. Zepchnęli Bayern do defensywy, swobodnie rozgrywali piłkę na połowie przeciwnika. Brakowało tylko odpowiedniego wykończenia jakiejkolwiek akcji, by jeszcze podłączyć się do gry. W kolejnych minutach gra Bawarczyków zdynamizowała się wraz z wejściem Kingsley’a Comana. Szansę na czwartą bramkę miał także Lewandowski, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.