Bundesliga: Hertha pokonuje Fortunę!

Lars Baron / Getty Images

W pierwszym meczu 7. kolejki Bundesligi Hertha pokonała u siebie Fortunę Düsseldorf 3:1. Z powodu kontuzji pachwiny, w meczu nie zagrał Dawid Kownacki.

Od samego początku meczu przy piłce utrzymywała się Fortuna, w ciągu 30 minut sędzia musiał dwa razy sprawdzać VAR, aby dowiedzieć się czy nie powinien podyktować rzutu karnego dla gości. Za drugim razem po faulu obrońcy Herthy, karny dla drużyny Funkela okazał się wcześniej niesłusznie niepodyktowany. Do jedenastki podszedł Rouwen Hennings, po czym pokonał bramkarza gospodarzy strzelając w lewą stronę bramki.

Pięć minut później, znakomite podanie od Mariusa Wolfa postanowił wykorzystać Vedad Ibisevic. Uderzył piłkę bez zastanowienia i pokonał bramkarza, który nawet nie drgnął. Podopieczni Ante Covica zdecydowania bardziej napierali po zdobytej bramce. Już trzy minuty po golu Ibisevicia dobrą okazję na bramkę miał Javairo Dilrosun. Piłka jednak przeleciała nad poprzeczką.

Po czterech minutach od poprzedniej akcji Vladimir Darida dośrodkował piłkę na dwunasty metr. Podanie to znakomicie wykorzystał Javairo Dilrosun. 21-letni Holender uderzył bez przyjęcia, a jego strzał na spowodował, że piłka wpadła pod poprzeczkę. Bramkarz Fortuny pozostał w tej sytuacji bez szans.

W 62. minucie znakomitą akcję wypracował Lukebiakio. Zawodnik ten wszedł na boisko dwie minuty wcześniej i w tym czasie zdobył asystę. Belgijski napastnik podał do Vladimira Daridy, a ten z zimną krwią zakończył akcję bramką. Golkiper Fortuny ponownie nie mógł nic zrobić w tej sytuacji.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Drużyna Herthy była zdecydowanie bardziej zdeterminowana, aby zdobyć w tym meczu komplet punktów. Oprócz rzutu karnego, gracze drużyny przyjezdnej nie stworzyli sobie żadnej sytuacji.

Olympiastadion (Berlin), 04.10.2019 godz. 20:30

Hertha Berlin – Fortuna Düsseldorf 3:1

Bramki: 32′ Hennings, 37′ Ibisevic, 44′ Dilrosun, 62′ Darida

Żółte kartki: 31′ Boyata, 45′ Bodzek, 52′ Skjelbred, 56′ Grujic, 75′ Morales, 88′ Tekpetey

Hertha Berlin: Jarstein – Klünter, Stark, Boyata, Mittelstädt – Darida, Grujic, Skjelbred – Wolf (79′ Leckie), Ibisevic (71′ Selke), Dilrosun (60′ Lukebakio)

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, Ayhan, Adams, Gießelmann – Bodzek, Baker (71′ Morales) – Tekpetey, Fink (78′ Karaman), Ampomah (64′ Thommy) – Hennings