Bundesliga: Havertz nie zatrzymuje się. Tym razem Freiburg ofiarą

Freiburg Bayer

Bayer Leverkusen zalicza świetne wejście po wznowieniu rozgrywek Bundesligi. “Aptekarze” wygrali kolejny mecz na wyjeździe, tym razem z Freiburgiem 1:0.

Ponownie kluczową postacią spotkania był Kai Havertz. Utalentowany pomocnik bramkę zdobył w 55. minucie. Po znakomitej akcji Leona Bailey’ego obrona Freiburga totalnie się zagubiła i pozwoliła przedrzeć się Havertzowi. A ten nie dał szans Alexandrowi Schwolowi.

Tym samym Havertz stał się pierwszym zawodnikiem w historii Bundesligi, który przełamał barierę 35 goli przed ukończeniem 21 lat.

W przekroju całego spotkania widać było przewagę “Aptekarzy”. Przede wszystkim zdecydowanie częściej byli przy piłce. Freiburg miał swoje okazje, ale nie potrafił ich udokumentować golem. W 63. minucie byli najbliższej. Jednak Julian Baumgartlinger sfaulował w ofensywie rywala, więc sędzia nie uznał gola.

W zależności od wyników RB Lipsk i Borussii M’Gladbach Bayer ma szansę utrzymać się w top trzy po 29. serii gier. Po wznowieniu Bundesligi podopieczni Petera Bosza przegrali jedynie… na własnym stadionie z VfL Wolfsburg 1:4. Pozostałe trzy mecze wyjazdowe wygrali.

SC Freiburg – Bayer 04 Leverkusen 0:1 (0:0)

Kai Havertz 54′

SC Freiburg: Alexander Schwolow – Robin Koch (75′ Mike Frantz), Philipp Lienhart, Dominique Heintz – Lukas Kuebler (66′ Manuel Gulde), Roland Sallai (66′ Jonathan Schmid), Nicolas Hoefler, Christian Guenter – Lucas Hoeler (75′ Luca Waldschmidt), Vincenzo Grifo (75′ Kwon Chang-Hoon) – Nils Petersen.

Bayer 04 Leverkusen: Lukas Hradecky – Jonathan Tah, Sven Bender, Aleksandar Dragović – Nadiem Amiri, Charles Aranguiz, Julian Baumgartlinger, Daley Sinkgraven (61′ Lucas Alario) – Florian Wirtz (84′ Paulinho), Leon Bailey (84′ Edmond Tapsoba) – Kai Havertz (66′ Moussa Diaby).

Żółte kartki: Lucas Alario, Nadiem Amiri (Bayer 04 Leverkusen).