Bundesliga: Haaland show! Eintracht bezradny

Erling Haaland

Trzy asysty i dwie bramki – Erling Haaland miał udział w każdym golu Borussii Dortmund, a ta pokonała 5:2 Eintracht Frankfurt w pierwszej kolejce Bundesligi.

Dość wyraźnie od początku to Borussia miała inicjatywę w meczu. Udokumentowała to pierwszym trafieniem w 23. minucie. Marco Reus wykończył skutecznie kontrę gospodarzy. Dość niespodziewanie szybko Eintracht doprowadził do remisu. Błąd popełnił Feliks Passlack, który zaliczył samobójcze trafienie. Borussia wzięła się ostro do odpowiedzi. W ciągu trzech minut najpierw trafił Thorgan Hazard, a potem na 3:1 Haaland. Zresztą tego wieczora to było show Haalanda. Norweg w drugiej połowie asystował jeszcze przy golu Giovanniego Reyny, a następnie strzelił na 5:1.

Eintracht tak naprawdę samodzielnie była w stanie raz pokonać Gregora Kobela. Po stałym fragmencie piłkę w siatce umieścił Jens Petter Hauge.

Borussia imponuje na starcie sezonu i zgarnia trzy punkty.

Skrót meczu:

14.08.2021, godz. 18:30, 1. kolejka Bundesligi

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 5:2 (3:1)

Bramki: 23. Reus (Haaland), 32. T. Hazard (Haaland), 34. Haaland (Reus), 58. Reyna (Haaland), 72. Haaland (Reus) – 27. Passlack (sam.), 86. Hauge (Ache)

Borussia: Gregor Kobel – Felix Passlack, Manuel Akanji, Axel Witsel (78′ Antonios Papadopoulos), Nico Schulz – Mahmoud Dahoud, Jude Bellingham (73′ Thomas Delaney) – Giovanni Reyna (87′ Steffen Tigges), Marco Reus (87′ Youssoufa Moukoko), Thorgan Hazard (73′ Donyell Malen) – Erling Haaland.

Eintracht: Kevin Trapp – Stefan Ilsanker (46′ Christopher Lenz), Martin Hinteregger, Evan Ndicka – Danny da Costa, Djibril Sow, Makoto Hasebe (69′ Ajdin Hrustić), Filip Kostić (86′ Ragnar Ache) – Aymen Barkok (46′ Jesper Lindstrom), Daichi Kamada (46′ Jens Petter Hauge) – Rafael Borre.