Bundesliga: Erling Haaland bohaterem Borussii, trudna sytuacja Fortuny

bvb.de

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf w ramach 31. kolejki 1. Bundesligi (1:0). Cały mecz na boisku spędził Łukasz Piszczek, a na ławce rezerwowych pozostał Dawid Kownacki.

Szanse na mistrzostwo Niemiec drużyny z Dortmundu były jedynie matematyczne i w przypadku straty punktów to Bayern Monachium wieczorem mógłby świętować mistrzostwo kraju. Wyjątkowy jubileusz obchodził dziś Łukasz Piszczek, dla którego był to mecz numer 250. dla Borussii w 1. Bundeslidze. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy goli, a najbliżej zdobyczy był Achraf Hakimi, ale został skutecznie zatrzymany przez Floriana Kastenmeira. W drugiej połowie gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, lecz dobrze zorganizowana defensywa gości skutecznie udaremniała każdy atak BVB. Dopiero w 95. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Norweg Erling Haaland, który głową przelobował golkipera.