Bundesliga: Dortmund znów gubi punkty, Polacy na ławce

W meczu kończącym 7. kolejkę niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund niespodziewanie zremisowała przed własną publicznością z Darmstadt 2:2. BVB traci do liderującego Bayernu już cztery punkty.

Pierwsi na prowadzenie w 17. minucie po bramce Marcela Hellera niespodziewanie wyszli goście. Kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park długo czekali na bramki swoich idoli. W 63 i w 71 minucie swoją ósmą i dziewiątą bramkę w bieżącym sezonie strzelił reprezentant Gabonu, Pierre-Emerick Aubameyang. Kiedy wydawało się, że wynik zakończy się zwycięstwem gospodarzy, bramkę na 2:2 w ostatniej minucie po zamieszaniu w polu karnym strzelił Aytac Sulu. Po znakomitym rozpoczęciu sezonu przez podopiecznych Thomasa Tuchela (pięciu zwycięstwach) przyszedł czas na drugi z rzędu remis. Czyżby jakiś kryzys? O tym przekonamy się już za tydzień w hicie kolejki. Czwartego października na Allianz Arena zmierzą się Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Z kolei już w piatek Darmstadt na własnym stadionie podejmować będzie Mainz.

27.09.2015, godz. 17:30 Borussia Dortmund – SV Darmstadt 2:2 (0:1)
0:1 – Marcel Heller(17′)
1:1 – Pierre-Emerick Aubameyang(63′)
2:1 – Pierre-Emerick Aubameyang(71′)
2:2 – Aytac Sulu (90′)
Łukasz Piszczek (Borussia) i Łukasz Załuska (Darmstadt) cały mecz przesiedzieli na ławkach dla rezerwowych.