Bundesliga: Dortmund wygrywa z Hannover, grali Polacy

W  9. kolejce niemieckiej ekstraklasy Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Hannover 96 1:0 godnie rehabilitując się za porażkę poniesioną w ostatniej kolejce przed przerwą na reprezentację ze swoją imienniczką z Moenchengladbach.

Jedyną bramkę w 4. minucie meczu strzelił Marco Reus z rzutu karnego podyktowanym na Eriku Durmie. W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, a Jakub Błaszczykowski wybiegł na ostatnie 24. minuty zastępując strzelca gola. W drużynie gości do 68. minuty przebywał na boisku inny reprezentant Polski, Artur Sobiech. 23-latek wpisał się do protokołu sędziowskiego zostając ukaranym żółtą kartką.

Borussia Dortmund – Hannover 96 1:0 (1:0)

Gol 1:0 Marco Reus (rzut karny) 4′

zolta kartka yellow card Weidenfeller – Sakai, Sobiech, Sane

Borussia: Weidenfeller – Durm, Papastathopoulos, Subotić, Großkreutz, Sahin, Bender, Reus (66′ Błaszczykowski), Mkhitaryan (80′ Hofmann), Aubameyang (90′ Schieber), Lewandowski

Hannover: Zieler, Pocognoli (46′ Bittencourt), Schulz, Marcelo, Sakai (77′ Schlaudraff), Prib, Sane, Andreasen, Stindl, Huszti, Sobiech (68′ Kadah)