Bundesliga: Cenne punkty BVB i Wolfsburga, wpadka ekipy z Moenchengladbach

Borussia Dortmund

źródło: twitter.com/BVB

W ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi faworyci nie zawiedli. Borussia pewnie ograła Union, zaś Wolfsburg poradził sobie na wyjeździe ze Stuttgartem. Ekipa z Moenchengladbach wypuściła zwycięstwo z rąk, a Mainz minimalnie ograło Werder.

Borussia Dortmund – Union Berlin 2:0

Ekipa Edina Terzicia zmierza ku Lidze Mistrzów, jednak strata do czwartego miejsca wciąż wynosi 4. punkty. Dzisiejszym zwycięstwem mocno się do tego celu przybliżyli, jednak do końca sezonu pozostały tylko cztery kolejki. W 27. minucie piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Erling Haaland. Norweg przegrał pojedynek z Andreasem Luthe, lecz na posterunku był jeszcze Reus. Kapitan BVB wbił piłkę do siatki i dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka na 2:0 padła dopiero w końcówce spotkania, a jej autorem był Raphael Guerreiro.

Hoffenheim – Borussia Moenchengladbach 3:2

Jedno z najciekawszych spotkań 30. kolejki miało miejsce na PreZero Arena. Borussia Moenchengladbach do przerwy wypracowała sobie dobrą zaliczkę przed drugą częścią meczu. Jednak stara zasada mówi, że wynik 2:0 to najniebezpieczniejszy wynik. I to też się potwierdziło dziś.

Worek z bramkami otworzył Alassane Plea, a przed przerwą prowadzenie BMG podwyższył Valentino Lazaro. Druga połowa to kompletne odwrócenie losów starcia. Na początku gola kontaktowego zdobył Andrej Kramaric, a wyrównanie Hoffenheim dał Ihlas Bebou. W 65. minucie gry decydującą bramkę strzelił Kramaric, która zadecydowała o tym, że trzy punkty pozostaną na PreZero Arena.

Stuttagrt – Wolfsburg 1:3

Wolfsburg po dwóch porażkach z Eintrachtem i Bayernem powrócił na zwycięską ścieżkę. Zdobyty dziś komplet punktów pozwolił im zachować trzecie miejsce w ligowej tabeli, które daje prawo gry w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Strzelanie rozpoczął w 13. minucie Xaver Schlager. Sytuacja w meczu mogłaby wyglądać inaczej, gdyby Philipp Forster w 27. minucie trafił z rzutu karnego. Wolfsburg poszedł po swoje, a kolejne gole zdobywali Wout Weghorst i Yannick Gerhardt. Honorowe trafieniem dla gospodarzy popisał się Gonzalo Castro.

Werder Brema – FSV Mainz 0:1

O zwycięstwie zadecydował gol, który padł w 16. minucie meczu. Sprytem w polu karnym wykazał się Adam Szalai, który posłał piłkę do siatki Werderu. Niedługo później mogło być 1:1, lecz trafienie Joshuy Sargenta nie zostało uznane z powodu faulu we wcześniejszej fazie akcji. Pomimo wielu akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony wynik nie uległ już zmianie.