Bundesliga: BVB polegli w Moenchengladbach

Borussia M’gladbach w 28. kolejce niemieckiej Bundesligi pokonała na własnym stadionie swoją imienniczkę z Dortmundu 3:1. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w pierwszej minucie meczu po strzale Oscara Wendta. Dla szwedzkiego obrońcy była to druga bramka w sezonie. Na 2:0 podwyższył Raffael. Brazylijczyk strzelił swoją dziewiątą bramkę i czwartą w trzecim kolejnym spotkaniu. W 67. minucie bramkę na 3:0 strzelił Norweg Nordtveit. Dla pomocnika gospodarzy był to drugi gol. Dziesięć minut później wynik spotkania na 3:1 ustalił Gundogan. Dla pomocnika reprezentacji Niemiec był to trzeci gol w sezonie.

Po tym spotkaniu podopieczni Źrebaki są na trzecim miejscu, a BVB zajmują dziesiątą lokatę. Obie drużyny dzieli 20. punktów.

11.04.2015, godz. 15:30 Borussia M’gladbach – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
1:0 – 1′ Oscar Wendt
2:0 – 32′ Raffael
3:0 – 67′ Hovard Nordtveit
3:1 – 77′ Ilkay Gundogan