Bundesliga: Bramka Sobiecha, Lewy na ławce, Piszczek ciągle w grze o tytuł

W dzisiejszych spotkaniach 32. kolejki Bundesligi na boisku mogło zameldować się czterech Polaków. Sensacyjnie cały mecz z ławki rezerwowych oglądał Robert Lewandowski, za to grali Artur Sobiech, Łukasz Piszczek i Eugen Polański.

Koronacja w Monachium odłożona

Bayern mógł sobie już dziś zapewnić tytuł mistrza Niemiec. Warunek był jeden wygrana z Borussią Moenchengladbach na własnym boisku. Wszystko toczyło się zgodnie z planem, prowadzenie Bawarczykom dał Thomas Muller. W drugiej połowie wyrównał jednak Andre Hahn. Bayern rzucił się do ataków, ale były one nieskuteczne. Koronacja w Monachium została odłożona, a Robert Lewandowski poczynania kolegów śledził z ławki rezerwowych.

Pogrom w Dortmundzie, Borussia ciągle w grze o tytuł

Borussia Dortmund zrobiła wszystko, co mogła aby przedłużyć swoje szanse na tytuł mistrzowski. Rozgromiła VFL Wolfsburg 5:1, a dwie bramki (24 i 25 w sezonie) zdobył Aubameyang. Na dwie kolejki przed końcem Borussia traci do Bayernu 5. punktów i mimo, że na wyprzedzenie Bawarczyków mają już tylko matematyczne szanse, to jednak dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Łukasz Piszczek wystąpił dziś w pierwszym składzie BVB i zanotował 63. minuty na placu gry.

Spadkowicz z Hannoveru uległ Schalke, gol Sobiecha na otarcie łez

Przed tym spotkaniem Hannover był już pewny spadku do 2. Bundesligi, zaś Schalke robi co może aby wskoczyć na finiszu na 4. miejsce w tabeli. Osiągnąć ten cel próbują za wszelką cenę, co udowodniły trzy bramki w Hannoverze. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem autorstwa polskiego napastnika – Artura Sobiecha (6. bramka w tym sezonie). To na dziś dobrze dysponowane Schalke było jednak za mało.

Ważna wygrana Hoffenheim nad beniaminkiem, utrzymanie coraz bliżej

Hoffenheim po ostatniej dobrej serii jest coraz bliżej utrzymania w Bundeslidze. Drużyna Eugena Polańskiego wygrała 2:1 z beniaminkiem Ingolstadt. Tym samy gospodarze odskoczyli od strefy spadkowej na 4. punkty, a dzisiejsze zwycięstwo może być kluczowym w kontekście pozostania w Bundeslidze. Eugen Polański wyszedł w pierwszym składzie i rozegrał 74. minuty.