Bundesliga: Bramka Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił bramkę oraz zaliczył asystę przy trzecim golu Gabończyka Aubameyang  w pierwszej kolejce Bundesligi. Polski napastnik ustalił wynik spotkania w 86 minucie z rzutu karnego, a dwie minuty później został zmieniony przez dwudziestoletniego Niemca Durma. W ekipie gości wystąpił drugi reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski. “Kuba” pojawił się na boisku w 57 minucie zmieniając Gundogana. Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Augsburgiem 4:0. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek gości  Pierre-Emerick Aubameyang.

Inny reprezentant Polski, Sebastien Boenisch rozegrał całe spotkanie w barwach Bayeru. Klub z Leverkusen wygrał przed własną publicznością z Freiburgiem 3:1.

Z kolei mecz Hannoveru z Wolfsburgiem z ławki rezerwowych gospodarzy oglądał powołany na towarzyskie spotkanie z Danią Artur Sobiech.