Bundesliga: Borussia znów bez zwycięstwa, grali Polacy

W najciekawszym środowym spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund przegrała z Augsburgiem 0:1. W kadrze meczowej gospodarzy nie znaleźli się reprezentanci Polski.

Łukasz Piszczek w sobotnim spotkaniu nabawił się niegroźnego urazu uda, a Jakub Błaszczykowski jest przeziębiony. Obu piłkarzy powinniśmy się już spodziewać w meczu z Freiburgiem.

Jedyną bramkę w meczu strzelił Raul Bobadilla. Dla 27-letniego Argentyńczyka jest to piąta bramka w sezonie.

Borussia nie wygrała od 5. spotkań. Ostatni raz wygrali podopieczni Jurgena Kloppa odnieśli zwycięswto w 14. kolejce, 5. grudnia z Hoffenheim.

faule: 12 13

04.02.2015, godz. 29:00 Borussia Dortmund – FC Augsburg 0:1 (0:0)
Gol0:1 – 50′ Raul Bobadilla

zolta kartka yellow card – Tobias Werner
czerwona kartka red card64′ Christoph Janker (Augsburg)

Borussia: Roman Weidenfeller – Kevin Kampl (72′ Shinji Kagawa), Pierre-Emerick Aubameyang, Nuri Sahin, Marco Reus (72′ Henrikh Mkhitaryan), Ilkay Gundogan, Ciro Immobile, Marcel Schmelzer, Kevin Groskreutz (60′ Neven Subotic), Mats Hummels, Sokratis Papastathopoulos

Augsburg: Alexander Manninger – Pierre-Emile Hojbjerg, Paul Verhaegh, Halil Altintop, Dong-Won Ji (65′ Dominik Kohr), Tobias Werner (62′ Caiuby), Raul Bobadilla (84′ Nikola Djurdjic), Christoph Janker, Daniel Baier, Ragnar Klavan

sędziował Marco Fritz
widzów: 80667

Wyniki pozostałych spotkań:

04.02.2015, godz. 20:00 BSC Hertha – Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)
Gol0:1 – 49′ Stefan Kiesling
Sebastian Boenisch
grał 84. minuty. W tym czasie był 4 razy przy piłce i przebiegł kilometr.

zolta kartka yellow cardJens Hegeler, Sebastian Langkamp
czerwona kartka red card90′ Sebastian Langkamp (za drugą żółtą)

04.02.2015, godz. 20:00 1899 Hoffenheim – Werder Bremen 1:2 (1:1)
Gol0:1 – 8′ Franco Di Santo
Gol1:1 – 34′ Ermin Bicakcic
Gol1:2 – 52′ Philipp Bargfrede

zolta kartka yellow card Sebastian Rudy – Felix Kroos, Franco Di Santo, Santiago Garcia, Fin Bartels

Eugen Polanski grał 90. minut. W tym czasie wygrał 14 z 23 pojedynków oraz przebiegł 11 km.

04.02.2015, godz. 20:00 1. FC Koeln – VfB Stuttgart 0:0
Sławomir Peszko
grał 59. minut. W tym czasie oddał jeden strzał, wygrał 12 z 18 pojedynków i przebiegł 8 i pół kilometra.
Paweł Olkowski grał 90. minut. W tym czasie przebiegł 11 i pół kilometra.