Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Eintracht!

facebook.com

W meczu inauguracyjnym 22. kolejkę Bundesligi Borussia Dortmund gościła na swoim obiekcie półfinalistę ostatniej edycji Ligi Europy – Eintracht Frankfurt. Jedyną pozytywną rzeczą jaką można powiedzieć o zespole gości to to, że w ogóle przyjechali na mecz.

Eintracht nie istniał! Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Jeden strzał i to w dodatku niecelny w ciągu całego meczu to chyba lekka przesada. Borussia wyłączyła niemalże wszystkie główne elementy w grze gości. Dobrze zorganizowany  środek pola zapewnił im spokój w obronie i radość w ofensywie. Na dowód tego, że z tyłu nie było wiele pracy to obrońcy podłączali się do wielu ofensywnych. Tak właśnie padła pierwsza bramka, którą zdobył Łukasz Piszczek. Polak wykorzystał zagranie Achrafa Hakimiego i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Kolejne trafienia padły w drugiej połowie. W 49. minucie Jadon Sancho w dużą swobodą wszedł w pole karne rywala i pewnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania. Pięć minut później na tablicy wyników było już 3:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się niezawodny Erling Braut Haaland. Znakomite zawody rozegrał Raphael Guerreiro, który może pochwalić na prawdę niesamowitymi statystykami. Swój mecz ozdobił trafieniem w 74. minucie.