Bundesliga: Bayern wygrywa z Köln. Bramka Lewandowskiego!

Lewandowski i Mueller

flickr.com

Dziś na Allianz Arena Bayern podejmował ostatnią ekipę tabeli – FC Köln. Gospodarze wygrali to spotkanie 1:0, a jedyną bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Już od pierwszych chwil Bayern chciał pokazać, że jest zespołem silniejszym i lepszym od swojego rywala. W 4. minucie świetną piłkę dostał Ribéry, niestety źle sobie ją przyjął, po czym trafiła w ręce bramkarza. W 10. minucie z rzutu wolnego uderzał Alaba, piłka jednak trafiła w mur. Chwilę później doskonałe dośrodkowanie w pole karne posłał Ribéry, wykorzystał to Müller oddając strzał. Na jego nieszczęście strzał ten obronił bramkarz gości. Bawarczycy mieli przez cały czas spotkanie pod kontrolą, kreowali sobie sytuacje bramkowe, neutralizowali groźne kontry gości. Kolejny dobry moment na zdobycie gola gospodarze mieli w 27. minucie. Z rzutu wolnego uderzał Alaba, piłkę przejęli obrońcy. Goście zaś pierwszą swoją okazję mieli minutę później, kiedy to Jojić uderzał na bramkę Starka, niestety piłka przeleciała nad poprzeczką. W 38. minucie strzał głową na bramkę Horna oddał Müller, piłka tylko otarła się o boczną siatkę. Tuż przed przerwą groźną sytuację wypracowali sobie goście, gospodarzy klasową interwencją uratował Starke. Do przerwy 0:0.

Druga połowa mogła rozpocząć się dla gospodarzy szybkim wyjściem na prowadzenie za sprawą Comana, niestety strzelił niecelnie. W 52. minucie piłkę w siatce mógł umieścić Lewandowski, uderzył on niecelnie, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Bawarczycy w końcu dopięli swego. W 60. minucie kapitalną piłkę w pole karne dośrodkował Boateng. Całą sytuację wykorzystał Robert Lewandowski, który umieścił ją w siatce. W 70. minucie silny strzał z poza pola karnego oddał Sebastian Rudy, bramkarz gości nie miał problemu z interwencją. Przez ostatni kwadrans Bayern całkowicie dominował nad rywalem, którzy byli bezradni. w 85. minucie świetny strzał na bramkę gości oddał James, Horn obronił to uderzenie. Zaledwie dwie minuty później, fatalny błąd popełnił Boateng, mogło to skutkować utratą bramki, w konsekwencji wyrównaniem w tym spotkaniu. Całą sytuację zdołali opanować koledzy z obrony oraz bramkarz. Sędzia kończy ten mecz, gospodarze zwyciężyli 1:0.