Bundesliga: Bayern rozbija Herthę. Tym razem bez bramki Lewandowskiego

Bayern Monachium

Bayern Monachium odnotowuje efektowną wygraną, ale Robert Lewandowski tym razem bez bramki.

W niedzielę na Olympiastadion Hertha podejmowała lidera Bundesligi – Bayern. Dość długo wydawało się, że tym razem może gospodarze unikną wysokiej porażki. Do 25. minuty. Wtedy strzałem głową wynik otworzył Corentin Tolisso. A jeszcze tuż przed przerwą po rzucie wolnym z bliskiej odległości bramkarza pokonał Thomas Müller.

W 75. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Herthy, źle podając do kolegi z obrony. Piłkę przechwycił Leroy Sané i trafił na 2:0. Jasne stało się, że stołeczna ekipa będzie miała problemy z wywalczeniem choćby punktu. Chwilę później było już 3:0 po golu Serge Gnabry’ego. Honor gospodarzy uratował Jurgen Ekkelenkamp na dziesięć minut przed końcem meczu.

Bayern miał dużą przewagę w tym spotkaniu i spokojnie mogło skończyć się na wyższym wyniku. Pełne 90 minut zagrał Robert Lewandowski, ale tym razem skończył bez bramki. Przerwał serię czterech kolejnych spotkań z golem na koncie. Lecz za to Polak nadal pewnie jest liderem klasyfikacji “Króla Strzelców”.

23.01.2022, godz. 17:30, 20. kolejka Bundesligi

Hertha Berlin – Bayern Monachium 1:4 (0:1)

80. Ekkelenkamp – 25. Tolisso (Coman), 45. Müller (Kimmich), 75. Sané, 79. Gnabry (Kimmich)