Bundesliga: Bayern pewnie pokonuje beniaminka, Lewandowski z dwoma golami

fcbayern.com

Robert Lewandowski po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w meczu Bundesligi. Tym razem Bayern podejmował na wyjeździe ekipę beniaminka z Bielefeld, a końcowy wynik to 4:1 dla Bawarczyków.

Goście zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie. Jako pierwszy do siatki rywali trafił Thomas Muller, a kolejne dwa trafienia dołożył Robert Lewandowski. Tym samym Polak zajął pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. Dodatkowo Lewandowski może popisać się kolejnym świetnym wyczynem – strzelił on gole każdemu zespołowi od początku rozgrywek w obecnym sezonie.

Po zmianie stron wynik na 4:0 ponownie podwyższył Muller, a podopieczni Hansiego Flicka byli już pewni, że nic im w tym meczu nie grozi. Arminia Bielefeld potrafiła kilka razy poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Manuela Neuera, a w 58. minucie Niemiec musiał wyciągnąć piłkę w siatki. Honorowe trafienie zanotował Ritsu Doan. Ostatni kwadrans goście musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Corentina Tolisso.