Bundesliga: Bayern Monachium mistrzem Niemiec! Kolejne trafienie Roberta Lewandowskiego

fcbayern.com

Bayern Monachium odniósł wyjazdowe zwycięstwo z Werderem Brema (1:0) i zapewnił sobie 30. mistrzostwo Niemiec. Do składu wrócił Robert Lewandowski, który ostatnio pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół z Bawarii, który złapał wiatr w żagle po wznowieniu rozgrywek. W ostatnich siedmiu spotkaniach, licząc również Puchar Niemiec piłkarze Hansiego Flicka zdobyli 21 bramek i pewnie zmierzali po kolejny tytuł mistrza kraju. Dziennikarze “Kickera” przypomnieli, że “Bawarczycy” pokonali Werder Brema w kolejnych osiemnastu meczach, a ostatni remi miał miejsce w 2010 roku. Werder Brema zagrożony spadkiem był na straconej pozycji w dzisiejszym spotkaniu.

Goście już od pierwszych minut zyskali ogromną przewagę. Przez długie momenty bremeńczycy nie potrafili wyprowadzić piłkę z własnej połowy. W 18. minucie Maximilian Eggestein po raz pierwszy postraszył gości. W 27. minucie Robert Lewandowski został poturbowany przez przeciwnika, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia w “szesnastce”. Chwilę później tuż nad poprzeczką  strzelił Joshua Kimmich, a potem ponownie próbował szczęścia Thomas Muller.  W 43. minucie Jerome Boateng podał piłkę do Roberta Lewandowski, który przyjął ją na klatę i nie zastanawiając się długo zdobył 31. gola w sezonie.

Po zmianie stron obraz gry nie mocno uległ zmianie. W 55. minucie Robert Lewandowski umieścił piłkę w siatce, ale sędzie dopatrzył się pozycji spalonej. W ostatnich 20 minutach goście się nieco cofnęli, a swoje okazje marnowali Fin Bartels i Yuya Osako. W 79. minucie drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony otrzymał Alphonso Davies. Tym samym Bayern zdobył ósme mistrzostwo Niemiec i jest to najdłuższa seria w historii całych rozgrywek 1. Bundesligi.