Bundesliga: Bayern lepszy od Borussii. Mistrzostwo zostaje w Monachium

Lewandowski

fcbayern.com

Der Klassiker padł łupem Bayernu Monachium. Bawarczycy pokonali na Allianz Arenie Borussię Dortmund 3:1. Tym samym drużyna Juliana Nagelsmanna zapewniła sobie tytuł mistrzowski.

Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie w 15. minucie meczu za sprawą trafienia Serge Gnabrego. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego została wybita przez obrońców, lecz prosto pod nogi Niemca, który precyzyjnym strzałem z krawędzi pola karnego trafił do siatki. Dwadzieścia minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski otrzymał prostopadłe podanie od Thomasa Mullera, które strzałem z lewej nogi zamienił na bramkę.

W pierwszych 45. minutach Bayern po raz trzeci umieścił piłkę w siatce. Strzelec gola Serge Gnabry był jednak na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał.

W drugiej połowie Dortmundczyków było stać tylko na trafienie honorowe. W 52. minucie rzut karny na bramkę zamienił Emre Can. Wynik meczu na 3:1 ustalił Jamal Musiala. 19-letni ofensywny pomocnik otrzymał piękne podanie w pole karne i strzelił płasko w lewy dolny róg bramki.

Trzy punkty zostały w Monachium. Podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobyli tym samym 32 mistrzostwo w historii klubu. Bawarczycy na trzy kolejki do końca sezonu mają 12. punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund.

W następnej serii gier Bayern zagra na wyjeździe z Mainz, a Borussia podejmie na Signal Iduna Park VFL Bochum.