Bundesliga: Bayern gromi, nieuznana bramka Lewandowskiego

Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Bayern Monachium pokonał Herthe Berlin 3:0 w meczu 4. kolejki Bundesligi. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski, a bramki zdobywali: Franck Ribery, Thiago Alcantara i Arjen Robben.

Napastnik reprezentacji Polski mógł otworzyć wynik spotkania już w 2. minucie lecz jego strzał głową wybronił golkeeper gości. Po szesnastu minutach gry było już jednak 1:0. Franck Ribery trzykrotnie zakręcił obroną rywali i wpakował piłkę do siatki. Do przerwy wynik nie uległ zmian, a zawodnicy Herthy nie potrafili nawet oddać celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Manuela Neuera. Po zmianie stron ręce w geście triumfu uniósł Lewandowski, jednak sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Polak był minimalnie na offsidzie po podaniu Thiago Alcantary. Jednakże już minutę później fatalny błąd popełnił obrońca gości. Dał sobie odebrać piłkę w polu karnym, a bramkę zdobył niedoszły asystent z poprzedniej akcji. Po kolejnych trzech minutach rywali dobił Arjen Robben. Zrobił to w swoim stylu schodząc z piłką do środka pola karnego i oddając strzał z lewej nogi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Bayern pozostaje jedyną drużyną, która jeszcze nie straciła punktu w tym sezonie. Hertha zaś spadła na 5. miejsce w tabeli.

Bayern Monachium – Hertha Berlin 3:0 (1:0), Allianz Arena (Monachium)

1:0 – Ribery 16′

2:0 – Alcantara 65′

3:0 – Robben 68′

żółte kartki: Vidal (Bayern)

sędzia: M. Fritz

frekwencja: 75 000 widzów