Bundesliga: Bayer wywozi komplet punktów z Mainz

facebook.com/bayer04fussball

Piłkarze Bayeru Leverkusen wygrali 3:2 w wyjazdowym spotkaniu z FCV Mainz w ramach 28. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla gospodarzy wszystkie dwie bramki padły po strzałach z rzutów karnych.

Wynik spotkania po kwadransie gry otworzył Son. Dla Koreańczyka z Południa była jedenasta bramka w sezonie. W 59. minucie na 2:0 podwyższył Kiessling. Dla byłego króla strzelców było to dopiero siódme trafienie. W 73. minucie po strzale Calhanoglu goście prowadzili już 3:0 (dla tureckiego pomocnika była to szósta bramka). Kiedy wydawało się, że jest już po meczu gospodarze strzelili kontaktową bramkę. W 78. minucie jedenastkę wykorzystał Soto. Do ostatniego gwizdka sędziego były emocje, bowiem w ostatniej minucie ten sam piłkarz z tego samego miejsca strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Dla Kolumbijczyka był to czwarty i piąty gol w bieżącym sezonie. W tabeli Aptekarze zajmują czwarte miejsce, a Mainz dwunaste.

11.04.2015, godz. 15:30 FCV Mainz – Bayer Leverkusen 2:3 (0:1)