Buffon ratuje remis Starej Damie, awans Juventusu o krok

Dwa tygodnie temu na Juventus Stadium Stara Dama tylko zremisowała bezbramkowo z Borussią Monchengladbach. Teraz zwycięstwo na wyjeździe dawało Juventusowi bezpośredni awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Juventus przed meczem rozegranym w Monchengladbach był liderem mając 7 punktów natomiast trzecia drużyna ostatniego sezonu Bundesligi miała 1 punkt wywalczony właśnie z Juventusem. W 4.kolejce Juventus zremisował 1:1 z Monchengladbach i stracił pozycję lidera na rzecz Manchesteru City,który dzięki zwycięstwu 3:1 w Sewilli z Sevillą wyprzedzając mistrza Włoch o punkt w tabeli i zapewniając sobie awans do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów.

Od początku tego spotkania dominowali goście z Turynu. W 2.minucie Bianconeri mieli rzut wolny na prawym skrzydle, który zakończył się niecelnym strzałem Patrice’a Evry. Minutę później mieliśmy zablokowany strzał Hernanesa. Pierwsze pięć minut to dominacja Juventusu. W późniejszych kilku minutach  do głosu zaczęli dochodzić gospodarze.

Przewaga Borussi Monchengladbach zarysowała się z czasem, ale początkowo gospodarze nie potrafili podejść pod pole karne Juventusu. W 14.minucie Dahouda oddał kapitalny strzał z dystansu , ale trafił niestety dla gospodarzy tylko w poprzeczkę.W 18.minucie złe wybicie piłki przez Giorgio Chielliniego wprost na siedemnasty metr do Raffaela , który podaje na prawo do Fabiana Johnsona. Amerykanin uderza  przy lewym słupku i trzecia drużyna Bundesligi prowadzi 1:0 z mistrzem Włoch. Fabian Johnson jest pierwszym zawodnikiem zza Oceanu od 2013 roku , który strzelił gola w Lidze Mistrzów.

Po stracie bramki Juventus zaczął tworzyć sytuacje bramkowe częściej niż przed osiemnastą minutą w 26.minucie Juventus wywalczył rzut rożny po tym jak strzał Paulo Dybali został zablokowany. Ten co wywalczył rzut rożny dośrodkowywał na środek pola karnego, a tam Chiellini uderzył minimalnie od bramki. W 28.minucie szansę na podwyższenie rezultatu na 2:0 miał Granit Xhaka ,ale jego strzał z dystansu wylądował metr nad poprzeczką. W 38.minucie głową strzela Patrice Evra głową ,ale kapitalną interwencją popisał się Sommer. W 44.minucie Juventus dopiął w końcu swego kapitalne podanie Pogby wręcz z lewej flanki do Stephana Lichtsteinera ,który niepilnowany decyduje się na strzał z woleja.Piłka odbijając się po drodze od lewego słupka w pada do siatki i mamy 1:1. Do przerwy mamy bramkowy remis.

Początek meczu należał do Borussii co gospodarzom udało się udokumentować bramką , natomiast końcówka dla gości , którzy strzelili gola wyrównującego co zapowiada nam emocje w drugiej połowie.    Druga połowa zaczęła się bez zmian. W 47.minucie na strzał z dystansu zdecydował się Paul Pogba , strzał okazał się minimalnie niecelny. Pięć minut później Juventus  musiał sobie radzić bez Hernanesa , który za brutalny faul na Dominguezie otrzymał czerwoną kartkę co oznaczało, że Stara Dama do końca spotkania będzie grał w dziesięciu. Po tej czerwonej kartce Borussia co zrozumiałe ruszyła do ofensywy .

Pierwszym efektem gry gospodarzy była żółta kartka dla Claudio Marchisio w 56.minucie . W 59. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dahoud. Gospodarze bardzo często próbują dzisiaj strzałów zza szesnastki. Minutę później pierwsza próba Bianconeri od momentu kartki dla Hernanesa , był to rzut wolny wykonywany przez Paula Pogbę , po którym piłka odbiła się od muru i wypadła na róg. Po tym rzucie rożnym Juventus nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Sommera. W 62.minucie zmiana w ekipie gości boisko opuszcza Paulo Dybala, a wchodzi na nie Juan Cuadrado. Schodzący Dybala otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry. W 75.minucie kolejna zmiana w ekipie mistrza Włoch była to zmiana defensywna bo boisko opuścił Alvaro Morata a wchodzi na nie Andrea Barzagli.

Ostatnie piętnaście minut było popisem Gianluigiego Buffona w bramce Starej Damy. W 77.minucie Buffon nogą obronił główkę Stindla. W 85. minucie boisko opuszcza strzelec gola dla gospodarzy Fabian Johnson , a wchodzi  na nie brat Edena Hazarda  , Thorgan. Dwie minuty później zmiana w ekipie Bianconeri . Wchodzi Mario Lemina ,a schodzi Stefano Sturaro. W 89.minucie Thorgan Hazard mógł dać zwycięstwo swojej drużynie , ale jego strzał z dystansu obronił Buffon ratując tym samym remis w tym meczu. Osłabiony Juventus utrzymał wynik remisowy i jest już bardzo bliski awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Borussia Monchengladbach nie ma już szans na awans do najlepszej szesnastki Champions League , ale może awansować do 1/16 Ligi Europy . Borussia zdobyła 2 punkty po czterech kolejkach natomiast Juventus osiem i dwa punkty dzielą ich od awansu do następnej rundy.

Borussia-Juventus 1:1 (1:1)