Bruno Fernandes zawiedziony okolicznościami związanymi z organizacją mundialu

manutd.com

Portugalski pomocnik Bruno Fernandes wcale nie jest zadowolony z okoliczności związanych ze zbliżającym się mundialem w Katarze.

FIFA poprosiła wszystkie 32 federacje piłkarskiej, żeby skupiły się na futbolu i odłożyły politykę na bok. Katar był krytykowany za swoje stanowisko w sprawie związków osób tej samej płci, praw człowieka i traktowania migrantów, którzy pracowali przy budowie infrastruktury.

– Znamy całą otoczkę mistrzostw świata, co działo się w ciągu ostatnich kilku tygodni, ostatnich kilku miesięcy, o ludziach, którzy zginęli na budowie stadionów. Wcale nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi – powiedział „Sky Sports”, piłkarz Man Utd.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

W lutym 2021 roku „The Guardian” podał, że w Katarze zginęło 6500 pracowników na podstawie danych dostarczonych przez ambasady w kraju Zatoki Perskiej. – Myślę, że dla wszystkich, graczy i fanów, to nie jest najlepszy czas na rozgrywanie MŚ. Dzieci będą w szkole, ludzie będą pracować, a godziny na oglądanie meczów nie będą najlepsze – twierdzi Fernandes.

– Chcemy, aby piłka nożna była dla wszystkich. Wszyscy muszą być włączeni i zaangażowani w mistrzostwa świata. To impreza, która powinna być zrobiona w lepszy sposób – podkreśla. Duńczycy będą nosić jednolite stroje, by zaprotestować przeciwko gospodarzom. Ich sponsor, Hummel zaprojektował trzeci komplet meczowy, całkowicie czarny, który będzie reprezentować kolor żałoby.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.