Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali z Bruk Betem Termalicą Nieciecza 0:1 w drugim meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Od początku meczu obie drużyny wyszły z ofensywnym nastawieniem, najbliżej gola w pierwszych minutach było, gdy Łukasz Piątek dośrodkował w pole karne, do Szymona Pawłowskiego, ale były pomocnik Zagłębia nie dopieścił tego zagrania i futbolówka opuściła boisko. Swoją sytuację miała także Lechia. João Oliveira podał po ziemi do Simeona Sławczewa, Bułgar uderzył z pierwszej piłki, lecz minimalnie chybił. Świetną okazję do zdobycia bramki dla gospodarzy zmarnował także Patryk Lipski, który kopnął w trybuny z szesnastki. Swoją kolejną okazję mieli też podopieczni Jacka Zielińskiego, Samuel Štefánik zdecydował się na strzał z dystansu i była to dobra decyzja bo piłka trafiła w słupek. W pierwszej połowie widzieliśmy jeszcze kilka strzałów z obu stron, ale były one bardzo niecelne. Do przerwy Lechia remisowała z Bruk Betem 0:0.

Na początku drugiej połowy Niecieczanom udało się trafić do siatki, ale strzelec, Rafał Grzelak był na spalonym i gol nie został uznany. W końcu jednak podopieczni Jacka Zielińskiego zdobyli prawidłową bramkę. Pawłowski dośrodkował w pole karne, tam idealnie ustawiony był Vladislavs Gutkovskis i pewnym strzałem głową pokonał Dušana Kuciaka.

Zawodnik wypożyczony z Lecha do Bruk Betu mógł zabić ten mecz, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gdańszczan, uderzył obok bramki. Lechii nie było stać na zdobycie wyrównującego gola i ostatecznie Lechia przegrała z Bruk Betem 0:1 i nadal podopieczni Piotra Stokowca nie są pewni utrzymania.