Brighton zapewnia sobie utrzymanie ogrywając cieniutki Manchester United

Po raz kolejny w tym sezonie Manchester United przegrywa swoje spotkanie, stwarzając przy tym znikome zagrożenie. Zespół Mourinho uległ zasłużenie. Najgroźniejszą sytuację stworzył nie oddając strzału. Wówczas Marcus Rashford przejął piłkę Dunk’owi i biegł w kierunku bramki. Mógł zrobić wszystko. Oddać mocny strzał lub wystawić piłkę Martialowi. Wybrał inną możliwość. Stracił piłkę i zyskał rzut rożny. Gospodarze zagrali świetnie w defensywie. Ustawiali się głęboko, a kiedy przyjezdni zagrywali piłkę w okolice 20-25 metra, natychmiast atakowali ich pressingiem. W 57. minucie Pascal Groß strzelił bramkę, która jak się później okazało – zapewniła utrzymanie popularnym Mewom.

Zarówno Anthony Martial, jak i Juan Mata byli całkowicie odcięci od gry w pierwszej połowie. O ile Francuz próbował czasami straszyć defensywę gospodarzy(bezproduktywnie), tak Hiszpana na boisku mogliśmy dostrzec dopiero w okolicach 30(!) minuty. Wtedy posłał dośrodkowanie w głąb pola karnego. W miejsce, gdzie nie było nikogo z jego kolegów. W miejsce, gdzie był tylko Ryan. Bramkarz gospodarzy. Znacznie groźniejsi byli gospodarze. Motorem napędowym był Anthony Knockaert, najlepszy zawodnik Championship w zeszłym sezonie. Francuz świetnie dryblował między piłkarzami z Manchesteru, jednak za każdym razem brakowało kropki nad i. Po dwudziestu minutach gry piekielnie mocne uderzenie na bramkę Davida De Gei oddał napastnik gospodarzy – Glenn Murray, jednak i ten strzał nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez Hiszpana.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Manchester nadal inicjował ataki, a Brighton dalej świetnie broniło. Minął niecały kwadrans drugiej części spotkania kiedy gospodarze strzelili jedyną bramkę w tym spotkaniu. Izquierdo szczęśliwie dopadł do piłki przy linii końcowej boiska i ostatkiem sił wrzucił ją w pole karne. Tam znalazł się niemiecki pomocnik, który dostawił głowę i trafił do siatki. Wydawało się, że z linii bramkowej piłkę wybił Marcos Rojo, jednak zegarek z technologią goal-line rozwiał wszelkie wątpliwości. Kolejne minuty przyniosły żmudne rozgrywanie piłki przez zawodników portugalskiego menadżera. Swoją szansę miał wprowadzony na boisko Jessie Lingard, jednak Anglik przestrzelił i zmarnował najlepszą sytuację w drugiej połowie. Bicie głową w mur nie pomogło Czerwonym Diabłom, które zasłużenie odniosły piątą porażkę w wyjazdowych spotkaniach. ‘Mewy’ przerwały serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, i tym samym zapewnili sobie ligowy byt na następny sezon Premier League.

Brighton Hove&Albion – Manchester United 1:0 (0:0)
1:0 – Pascal Groß 57′