Brazylia wykluczona z mistrzostw świata? Oświadczenie FIFA
Międzynarodowa Federacja Piłkarska ustosunkowała się do wydarzeń mających miejsce 7 grudnia w Rio de Janeiro. Dotyczy ona odwołania prezydenta federacji Enaldo Rodriguesa oraz wszystkich urzędników CBF.
Sądy najwyższe z Brazylii podtrzymały wyrok sądu Rio de Janeiro o odwołaniu władz federacji z powodu nieprawidłowości podczas wyborów w piłkarskim związku. Według postanowień sądu brazylijska federacja ma 30 dni na zwołanie nowych wyborów. Ich organizatorem ma być Jose Perdiz - przewodniczący sądu sportowego.
FIFA w oświadczeniu uważa, że interwencja jest nieuzasadniona i może zawiesić Brazylię w prawach członka jeżeli do takowych wyborów dojdzie. Oprócz tego FIFA wraz z CONMEBOL 8 stycznia utworzy komisję, która ma omówić kwestię nieprawidłowości w kraju południowo-amerykańskim.
"FIFA i CONMEBOL pragną mocno podkreślić, że do czasu przeprowadzenia takiej misji nie mogą zostać podjęte żadne decyzje mające wpływ na CBF, w tym jakiekolwiek wybory lub wezwania do wyborów. Jeżeli zasada ta nie będzie przestrzegana, FIFA nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko przekazać sprawę swojemu odpowiedniemu organowi decyzyjnemu do rozpatrzenia i podjęcia decyzji, która może również obejmować zawieszenie"
"Chcielibyśmy również podkreślić, że gdyby CBF została ostatecznie zawieszona, utraciłaby wszystkie prawa członkowskie ze skutkiem natychmiastowym. Oznaczałoby to również, że reprezentanci CBF i zespoły klubowe nie byłyby już uprawnione do udziału w jakichkolwiek międzynarodowych rozgrywkach"
Brazylijską Federację Piłkarska zmaga się od dłuższego czasu z kłopotami natury korupcyjnej. Poprzedni prezes - Rogerio Caboclo został zawieszony w związku ze sprawą molestowania seksualnego w federacji. Z tego powodu do władz organizacji dostał się Enaldo Rodrigues.
-

AktualnościRodzaje zakładów bukmacherskich w meczach piłki nożnejDamian Nowacki / 30 stycznia 2026, 18:55
-

AktualnościDani Carvajal: Real Madryt odpadł z Pucharu Króla po porażce 2:3 z Albacete, obrońca: „Jeszcze możemy odwrócić sezon”Damian Nowacki / 15 stycznia 2026, 17:21
-

AktualnościKoszmarny debiut Álvara Arbeloi — Real Madryt odpada z Pucharu Króla po porażce 2:3 z AlbaceteDamian Nowacki / 15 stycznia 2026, 16:13
-

AktualnościEdmond Tapsoba kontuzjowany po PNA — Bayer Leverkusen bez obrońcy przez 2–3 tygodnieDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 17:14
-

AktualnościSimeone chwali Atlético po wygranej 1:0 z Deportivo La Coruña w Pucharze Króla — gol Griezmanna na RiazorzeDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 16:52
-

AktualnościJude Bellingham ostro reaguje na doniesienia o braku zaufania do Xabiego Alonso w Realu MadrytDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 16:30










































