Bramkarz Radomiaka Młodzieżowcem Lutego w PKO Bank Polski Ekstraklasie

pilkarskiswiat.com

Gabriel Kobylak z Radomiaka Radom został zdobywcą pierwszej nagrody dla Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w 2023 roku. W rywalizacji o ten laur golkiper Zielonych pokonał Ernesta Terpiłowskiego (Widzew Łódź) oraz Łukasza Łakomego (KGHM Zagłębie Lubin).

Pierwszy mecz po przerwie zimowej Gabriel Kobylak zagrał na „zero” z tyłu. Tak samo było też w drugim, trzecim i czwartym spotkaniu. Dzięki temu został ustanowiony nowy rekord Radomiaka Radom pod tym względem w Ekstraklasie. Dopiero w piątym starciu receptę nań znalazł Łukasz Zwoliński z Lechii Gdańsk. Stało się to jednak przy wyniku 3:0 dla Zielonych, w ostatnim kwadransie i w dodatku z rzutu karnego. Jego seria wyniosła więc łącznie 442 minuty z czystym kontem. Nikt od sezonu 2018/2019 włącznie z młodzieżowców nie osiągnął takiego rezultatu. Bronił w tym okresie ze skutecznością na poziomie 93%.

Radomiak ma dobrą rękę do młodzieżowych bramkarzy. Wcześniej bowiem między słupkami stał tam Filip Majchrowicz i w grudniu 2021 roku zdobył także nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Poza tym był on jeszcze dwukrotnie nominowany. W sumie więc Zieloni mają już dwie nagrody na cztery podejścia. Poza radomskim duetem pośród golkiperów takie laury zgarniali także: Radosław Majecki, Karol Niemczycki, Xavier Dziekoński, Rafał Strączek. W tym sezonie Kobylak jest pierwszym bramkarzem z wygraną.

W rywalizacji o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego brano pod uwagę postawę w pięciu pierwszych kolejkach w 2023 roku oraz spotkaniach zaległych. Gabriel Kobylak pokonał w lutowej odsłonie Ernesta Terpiłowskiego z Widzewa Łódź oraz Łukasza Łakomego z KGHM Zagłębia Lubin. Pomocnik Miedziowych był nominowany już drugi raz w karierze. Dla rywala z łódzkiej ekipy to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w XXI wieku i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2022/2023:

  • Luty 2023: Gabriel Kobylak (Radomiak Radom)
  • Listopad 2022: Filip Szymczak (Lech Poznań)
  • Październik 2022: Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
  • Wrzesień 2022: Olaf Kobacki (Miedź Legnica)
  • Sierpień 2022: Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze)
  • Lipiec 2022: Michał Rakoczy (Cracovia)

źródło: info.pras. ekstraklasa.org / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x