Bramka Sterlinga w debiucie [WIDEO]

gettyimages.fr

Raheem Sterling wreszcie zadebiutował w barwach Manchesteru City przeciwko AS Romie. Swoją szansę wykorzystał niemal w 100% trafiając do bramki rywala już na samym początku.

Manuel Pellegrini podczas spotkania z “Giallorossi” wystawił mocno rotacyjny skład z Silvą i Sterlingiem od początku. Nowy nabytek “The Citizens” spotkanie rozpoczął od kiksu, wywracając się na piłce w 49 sekundzie meczu. Potem było już tylko lepiej. Raptem  2 minuty później 20-latek mógł cieszyć się z pierwszego trafienia dla nowej drużyny. Anglik dostał podanie za linię obrony od Iheanacho i w sytuacji sam na sam z De Sanctisem nie dał szans bramkarzowi Romy.

Sterling rozegrał całą pierwszą połowę w barwach City, natomiast na drugą część spotkania Pellegrini zdecydował się na przebudowę całej 11-tki, więc kibice zgromadzeni na Melbourne Cricket Ground w Melbourne, gdzie na co dzień rozgrywane są mecze krykietu oraz futbolu australijskiego.

Manchester City ostatecznie wygrał po rzutach karnych 5:4 (2:2 po 90 minutach) z AS Romą w ramach turnieju International Champions Cup, w którym udział bierze wspomniana wcześniej Roma oraz Real Madryt. Następne spotkanie “Obywatele” rozegrają w piątek o 12:00 czasu polskiego z Realem Madryt.

Autor: Mateusz Policha, źródło: BBC