BPL: Sroki lepsze od “The Toffees”

Ostatni niedzielny mecz w ramach 19 kolejki BPL był rozgrywany na St. James Park. Naprzeciw siebie stanęły jedenastki Newcastle i Evertonu. Górą okazali się być gospodarze, którzy zwyciężyli po ładnym widowisku 3-2.

Początek meczu nie był zbyt optymistyczny dla kibiców gospodarzy. Sroki bowiem już od 5 minuty przegrywały 0-1. Autorem bramki był Iworyjczyk Arouna Kone, który ładnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzanie przyjezdnym. Newcastle szybko wzięło się do pracy, jednak nie potrafiło wyrównać. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Papiss Cisse dał Srokom remis.

Dobry nastrój z końca połowy, został podtrzymany przez gospodarzy, bowiem na początku drugiej części, Hiszpan Ayoze Perez dał prowadzenie Srokom. Niecały kwadrans później Jack Colback podwyższył wynik na 3-1 i jasne stało się, że Newcastle już raczej tego meczu nie przegra.

W 84 minucie Belg Kevin Mirallas dał jeszcze cień nadziei The Toffees zdobywając gola na 3-2, jednak było to wszystko co pokazał Everton w tym meczu.

Newcastle dzięki zwycięstwu awansowało na 9 miejsce w tabeli i ma już 5 punktów przewagi nad 12-stym Evertonem.

Newcastle United (4-4-2): Jak Alnwick; Daryl Janmaat, Mike Williamson, Fabricio Coloccini (c), Paul Dummett; Moussa Sissoko, Cheick Tiote, Jack Colback, Yoan Gouffran (Remy Cabella 90); Ayoze Perez, Papiss Cisse (Emmanuel Riviere 73)

Everton (4-2-3-1): Joel Robles; Seamus Coleman, Sylvain Distin, Antolin Alcaraz, Luke Garbutt; Gareth Barry (c), James McCarthy (Ross Barkley 46); Aiden McGeady (Kevin Mirallas 61), Samuel Eto’o, Leighton Baines; Arouna Kone (Romelu Lukaku 71)

Sędzia: Craig Pawson (South Yorkshire)

Żółte kartki: Newcastle – Gouffran (27), Dummett (90); Everton – McCarthy (28), Alcaraz (71)

Widzowie: 52,313 (3,200 Everton)

Źródło: własne