Arsenal wygrywa i goni czołówkę

Arsenal Londyn pokonał po bardzo ciekawym widowisku West Ham United 2:1 w meczu 19 kolejki Premier League. Dzięki temu Kanonierzy wyprzedzili swoich rywali w tabeli i zbliżyli się do czołówki.

Od samego początku obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale były one najczęściej blokowane przez obrońców. Pod koniec pierwszej połowy Arsenal zdobył dwie bramki, najpierw gola z rzutu karnego strzelił Santi Cazorla, a chwilę później drugą bramkę dołożył Dany Welbeck. Gospodarze pomimo dobrej gry schodzili do szatni w kiepskich nastrojach.

W drugiej połowie zasłużonego gola zdobyli piłkarze West Hamu, a konkretnie Cheikhou Kouyate, który wykorzystał dośrodkowanie James`a Tomkins`a. Później strzał Winstona Reida dobrze obronił Wojciech Szczęsny, ratując zespół przed utratą gola. Mecz się rozkręcał coraz bardziej, tym razem Dany Welbeck był bliski strzelenia bramki ale chybił. Mecz powoli wkraczał w decydującą fazę, piłkarze jednej jak i drugiej drużyny sprawiali kłopoty obrońcom i zmuszali bramkarzy do interwencji. Na uwagę zasługuje strzał Santiego Cazorli z 79 minuty, a właściwie obrona Adriana. Piłkarz Asrenalu dokładnie przymierzył w lewy dolny róg bramki, a bramkarz “Młotów” doskonale go wyczuł i obronił, mimo tego, że Hiszpan strzelał będąc blisko bramki. W doliczonym czasie gry blisko strzelenia gola wyrównującego był Kevin Nolan, ale nie zdołał pokonać Szczęsnego.

West Ham: Adrian – Crosswell, Reid (88` żółta kartka), Tomkins (84` żółta kartka), O`Brien (78` Demel) – Kouyate (54 gol, 78` Nolan), Song, Amalfitano, Downing – Carroll (36` żółta kartka), Sakho (62` Valencia),

Arsenal Londyn: Szczęsny – Monrael Koscielny, Mertesacker, Debuchy (80` żółta kartka) – Flamini, Coquelin (90+5` żółta kartka), Welbeck (44` gol, 85` Gibs), Cazorla (41` gol), Oxlade-Chamberlain (90` Chambers) – Sanchez (48` żółta kartka)