uefa.com

Dość niespodziewanie zakończyła się 31 kolejka angielskiej Barclays Premier League, bowiem beniaminek z poprzedniego sezonu, drużyna ze środka tabeli – Crystal Palace pokonała obrońców tytułu, zespół Manchester City 2:1.

“Orły” pod wodzą Alana Pardew urządziły mistrzom Anglii lany poniedziałek już w pierwszej połowie, za sprawą bramki Glena Murray’a. Już na początku drugiej części spotkania Puncheon, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył wynik meczu na 2:0 dla “The Eagles”. W drugiej połowie goście z Etihad próbowali odwrócić losy tego spotkania na swoją korzyść, jednak jedyne na co było stać tego dnia ekipę Manuela Pellegriniego, to honorowy gol w wykonaniu Yaya Toure. Na porażce Manchesteru City skorzystały zespoły Arsenalu i Manchesteru United, które utrzymały się w pierwszej trójce.

Crystal Palace – Manchester City (2:1) – 07.04.2015 (21:00)
Gol 34′ G.Murray (1:0)
Gol 48′ J.Puncheon (2:0)
Gol 78′ Y.Toure (2:1)