Zespół wicemistrza Niemiec zrewanżował się mistrzowi Niemiec za porażkę w ostatnim finale Ligi Mistrzów. Borussia po pięknym i wyrównanym meczu wygrała 4:2 i zdobyła Superpuchar Niemiec.

Wszystko zaczęło się już w 6. minucie. Po błędzie van Buytena i Starke gola zdobył napastnik gospodarzy – Marco Reus. Golkiper mistrza Niemiec zmylony przez Belga wybił piłkę po słabym strzale Svena Bendera wprost na głowę Marco Reusa, któremu pozostało dopełnić formalności.

Pierwsza połowa toczona była w szybkim tempie i nie rozczarowała, ale prawdziwych emocji dostarczyła dopiero druga odsłona.

W 54. minucie triumfatorom Ligi Mistrzów udało się wyrównać za sprawą Arjena Robbena, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Riposta dortmundczyków była natychmiastowa i zabójcza, a w roli głównej wystąpił znakomicie dysponowany Ilkay Gundogan. Niemiecki pomocnik miał ogromny wpływ na samobója van Buytena, który nieudolnie przeciął jego dośrodkowanie w pole karne, a kilkadziesiąt sekund później zwiódł defensorów Bayernu po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego i kapitalnym uderzeniem z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi!

Monachijczycy zdołali jeszcze wrócić do gry (druga asysta Lahma i drugi gol Robbena), jednak na zdobycie wyrównującej bramki zabrakło im precyzji oraz szczęścia. Najbliższy był Thomas Mueller, który po kapitalnym podaniu Thiago Alcantarę oddał strzał w poprzeczkę!

Od 83. minuty popis gry ponownie dali miejscowi, rozmontowując defensywę Bayernu. Borussia dopięła swego chwilę później, gdy Lewandowski uruchomił Aubameyanga, po podaniu którego faworyta pogrążył Reus.

Borussia nie pozwoliła na wiele podopiecznym Josepa Guardioli, który musi przełknąć gorycz pierwszej porażki jako trener Bayernu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się “Kuba” oraz “Lewy”. Wicekról strzelców Bundesligi gola wprawdzie nie zdobył, ale udowodnił, że jest napastnikiem światowej klasy.

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 4:2 (1:0)