Bordalas: Pozycja Getafe w tabeli jest nienormalna!

https://en24.news/A/2020/02/quique-setien-and-jose-bordalas-reissue-their-bitter-rivalry.html

Szkoleniowiec Getafe – Jose Bordalas – powiedział, że pozycja i wyniki jego drużyny są nienormalne. Trener nastawiał się na walkę o utrzymanie. 

Już dużo wcześniej z Hiszpanii dochodziły głosy jakie cele na ten sezon mają gracze oraz ich szkoleniowiec. Jednakże kolejne tygodnie pokazują nam coś zupełnie innego. Zdołali wygrać już z takimi zespołami jak Betis, Valencia czy Athletic Bilbao. Warto podkreślić, że ich budżet w dalszym ciągu jest niewielki, stanowi raptem jedną dziesiątą tego czym dysponuje Real Madryt czy Barcelona.

Jak na razie zajmują trzecie miejsce i są w znakomitej sytuacji. Już w poprzednim sezonie byli blisko awansu do Ligi Mistrzów, jednak w przedostatniej kolejce dali się pokonać Barcelonie, w wyniku czego wyprzedziła ich Valencia. Przed nimi ciężki terminarz, bowiem dziś staną oko w oko z Blaugraną na Camp Nou, a w czwartek pierwsze starcie w Lidze Europy, a ich przeciwnikiem będzie holenderski Ajax. Za tydzień w ramach rozgrywek ligowych zmierzą się z Sevillą. Będą mieć okazję na rewanż za spotkanie w pierwszej części sezonu, gdzie polegli na Sanchez Pizjuan 0:2.

W jednym z wywiadów Bordalas powiedział: “Jesteśmy małym zespołem i nie możemy popisywać się jak inni.”

“Jesteśmy skromnym klubem, taka jest rzeczywistość. Musisz dostosować profil posiadanych graczy. To tak, jakby Barcelona próbowała grać w bezpośredni futbol. To byłoby absurdalne. Tak by się nie dało.” – dodał. 

“Zawsze byłem miłośnikiem dobrej piłki nożnej. Chciałbym mieć możliwość posiadania dłuższego posiadania i większej kontroli nad futbolówką. Zawsze mówię graczom: to, co zrobiliśmy w poprzednim sezonie już nic nam nie daje. Jeśli będziemy pracować tak samo jak wtedy, to osiągniemy mniej” – zakończył. 

Źródło: futball-espana.net / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi