Boniek: Teraz nadszedł czas działania, decyzji i obrania jednej drogi

Robert Lewandowski, reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Przez ponad dwa lata poznał drużynę (Brzęczek przyp. red.), spełnił wszystkie postawione przed nim zadania. Teraz nadszedł czas działania, decyzji i obrania jednej drogi – wyjaśnia Zbigniew Boniek.

W poniedziałek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się z selekcjonerem kadry. Jerzy Brzęczek usłyszał, że może być pewny swojej posady, a reprezentacja zostanie powiększona o dodatkowych analityków. – Ludzie inteligentni zawsze mają wątpliwości, tylko głupi są pewni siebie i przekonani o własnej nieomylności. Brzęczek wszedł w buty selekcjonera po nieudanym mundialu w Rosji, gdzie totalnie zawiedliśmy, drużyna była wypalona i rozbita. Przez ponad dwa lata poznał drużynę, spełnił wszystkie postawione przed nim zadania. Teraz nadszedł czas działania, decyzji i obrania jednej drogi. Na coś trzeba postawić. Wszyscy mamy wątpliwości, ja też, ale one nie dotyczą tego, czy sobie poradzi, bo uważam, że poradzi – opowiada Boniek na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Po meczu z Włochami Robert Lewandowski wywołał burzę wymownym milczeniem, gdy miał odpowiedzieć o założenia taktyczne. Natychmiast pojawiły się spekulacje, iż kapitan dyskredytuje Jerzego Brzęczka. – Nie rozmawiałem z Robertem i nie wiem, dlaczego tak się zachował. Każda jego wypowiedź, spojrzenie, zachowanie ma szalony wpływ na to, co dzieje się dookoła. Musimy wykorzystywać jego wartość w pozytywny sposób. Robert może mieć obiekcje i wątpliwości. Ma pełne prawo wstać i powiedzieć o nich w szatni, nawet pospierać się z selekcjonerem o swoje sprawy. Ale w szatni, a nie na zewnątrz. Nie sądzę, by miał intencje zdyskredytowania Jurka. Nie traktuję jego zachowania jako wotum nieufności dla selekcjonera – uważa prezes PZPN.

– Wiem za to, że nasza drużyna musi grać szybciej, bo na razie wygląda mechanicznie, wolno. Bardziej pasuje nam kontra niż atak pozycyjny. Radzimy sobie z drużynami od 25. miejsca w dół. Z lepszymi jest gorzej, czasem brakuje stylu. Ale pamiętajmy, że im większą odpowiedzialność za wynik wezmą piłkarze, tym lepiej. Trener im na pewno w tym nie przeszkadza – kończy Zbigniew Boniek.

źródło: przegladsportowy.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x