Boniek: Raków bardzo mnie zawiódł

Raków Częstochowa flaga

Fot. Mateusz Czarnecki

Zbigniew Boniek skrytykował to, co ostatnio dzieje się w Rakowie Częstochowa.

Aktualni mistrzowie Polski w ostatnich dniach mieli sporo problemów kadrowych. Kłopoty zdrowotne mają zarówno Vladan Kovačević, jak i Muhamed Šahinović. Z Radomiakiem zagrał  Kacper Bieszczad, ale najwidoczniej nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. “Medaliki” zdecydowały się zatem… na awaryjne ściągnięcie Dušana Kuciaka.

I to między innymi ten ruch jest mocno komentowany przez ekspertów. Były prezes PZPN, Zbigniew Boniek skrytykował Raków w rozmowie dla meczyki.pl.

– Trudno zrozumieć ściągnięcie Kuciaka. Przed meczem z Górnikiem było wiadomo, że Rakowowi „nie grozi” zdobycie mistrzostwa. Skoro masz młodego bramkarza, który popełnia błędy, to staraj się go odbudowywać. Wzięcie Kuciaka pokazuje, że nie wiadomo, jaka jest strategia klubu – stwierdził Boniek w niedzielę.

Bardzo zawiódł mnie Raków. W najważniejszym momencie sezonu mieli kierownicę, ale nikt nią nie kierował. Zaczęto wprowadzać tam wiele zmian, które spowodowały, że zamiast walczyć o mistrza, doszło do poluzowania – dodała ikona polskiej piłki.

Kuciak zdołał zresztą już zadebiutować w nowych barwach. 38-latek zagrał w piątek w meczu z Górnikiem Zabrze… który Raków przegrał 0:1.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.