Boniek: Piątek zasługuje na grę w Milanie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jedynie godziny dzielą już transfer Krzysztofa Piątka z Genoi do AC Milan. – Zasługuje na taką szansę – uważa Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej dodaje również, że występy w “Rossonerich” wiążą się z niebywałą presją jakiej wciąż młody napastnik nie zaznał w piłkarskiej karierze. – Teraz czeka go zmierzenie się z zupełnie inną, znacznie większą presją. W Genoi, gdy nie strzelił gola w trzech meczach z rzędu, taka historia była do przełknięcia. W ekipie “Rossonerich” od razu zaczną liczyć mu minuty. Ale myślę, że Krzysiek absolutnie zdaje sobie z tego sprawę – powiedział Boniek w “Przeglądzie Sportowym”.

AC Milan od wielu sezonów bezskutecznie próbuje dostać się do Champions League, a pomóc w awansie do elity ma reprezentant Polski. – Gdy wejdzie do sali z trofeami, nie będzie miał wątpliwości, że świetnie wybrał. To wielki klub z ogromnymi tradycjami. Od dłuższego czasu jest w dołku, walczy o powrót do elity na razie z przeciętnym skutkiem. Plan to przełamać się, awansować do Ligi Mistrzów, w czym ma pomóc polski napastnik – stwierdził prezes PZPN.

źródło: Przegląd Sportowy / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi