Boniek: Kibicom Romy ciężko to zrozumieć…

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Były zawodnik AS Romy i Juventusu Turyn, a obecnie prezes PZPN Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat ligi włoskiej i podzielił się z dziennikarzami swoją opinią dotyczącą między innymi nadchodzącego sezonu Serie A.

Rzymianie dokonali kilku ciekawych transferów, sprowadzając do klubu m.in Justina Kluiverta. Jednak z zespołem ze stolicy Italii pożegnał się Alisson Becker, czyli jeden z filarów defensywy Romy. Właśnie do odejścia tego zawodnika odniósł się Zbigniew Boniek.

Kibicom Romy ciężko zrozumieć fakt, że mogą coś wygrać jeśli sprzedają Alissona. Fani muszą się więc zadowolić takimi meczami jak ten przeciwko Barcelonie, który był zbiorową ekstazą, w której ja również uczestniczyłem. – powiedział na konferencji prezes PZPN.

Były zawodnik Juventusu został również zapytany o transfer Cristiano Ronaldo do zespołu Starej Damy.

– Dzięki sprowadzeniu Portugalczyka Juventus wygrał w bingo (…) Ronaldo jest częścią projektu, dzięki któremu marka klubu ma stać się międzynarodowa. Ten transfer może przynieść Juventusowi tylko zyski. Powiem wam coś. Juve – Frosinone, Juve – Empoli… kto by to wcześniej oglądał? Teraz dzięki Ronaldo takie spotkania będą się sprzedawać za granicą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi