Bild: Chelsea gotowa wyłożyć fortunę za Haalanda

Erling Haaland

Zdjęcie: twitter.com/BVB

Dziennik “Bild” donosi, że londyńska Chelsea coraz poważniej rozważa sprowadzenie Erlinga Haalanda. Zdaniem wspomnianego źródła, tegoroczny triumfator Ligi Mistrzów byłby skłonny zapłacić za Norwega aż 175 milionów euro.

Włodarze Borussii pozostają nieugięci w swoich komunikatach i jawnie deklarują, że Haaland tego lata nie jest na sprzedaż. “The Blues” ma w planach zadać tym słowom kłam. Zgodę na rozpoczęcie konkretnych ruchów dał już ponoć sam właściciel klubu, Roman Abramowicz. Chelsea chce sprzedać Hakima Ziyecha, Tammy’ego Abrahama oraz Calluma Hudsona-Odoia i w ten sposób pozyskać niezbędne fundusze.

W przyszłym roku aktywuje się klauzula w kontrakcie 20-letniego snajpera, która sprawi, że ten będzie mógł odejść z Dortmundu za kwotę 75 milionów euro i jest niemalże pewne, że jeśli nie tego lata, to następnego młodziutki gwiazdor światowego futbolu opuści Signal Iduna Park w poszukiwaniu większych wyzwań.

Kontrakt Haalanda z Borussią kończy swój bieg 30 czerwca 2024 roku. Jego rynkową wartość szacuje się na 130 milionów euro.

Źródło: Bild


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.