Białoruś: Podsumowanie 4. kolejki

Porażka lidera, wygrana mistrza, marsz w górę BATE, pierwszy punkt Biełszyny – zapraszam na podsumowanie czwartej serii spotkań białoruskiej ekstraklasy.

W białoruskiej ekstraklasie nie mamy już żadnej drużyny bez porażki. Dotychczasowy lider rozgrywek stracił pierwszy raz punkty w tym sezonie. Eniergietyk-BDU Mińsk przegrał 2:0 z Torpeda-Biełaz i tym samym klub z Żodzina zajął pierwsze miejsce.
Na trzecie miejsce awansowało Dynamo Brześć. Obrońca tytułu wygrał 3:1 z Isłaczem Mińsk mimo, że to goście pierwsi strzelili gola. Proszę sobie wyobrazić, że gospodarze dwukrotnie strzelali w doliczonym czasie gry. Najpierw w czterdziestej siódmej minucie doprowadzili do wyrównania, a wynik meczu został ustalony z rzutu karnego w 94. minucie.
Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze BATE. Klub z Borysowa po efektownej wygranej w końcu ma dodatni bilans bramkowy.
Tak samo jak w lidze nie ma już drużyny z kompletem punktów, to również trzeba wspomnieć, o drugim końcu. Pierwsze punkty w sezonie zdobyła Biełszyna Bobrujsk i tym samym nie ma zespołu z zerem na koncie.

Najskuteczniejszym strzelcem z trzema golami na koncie jest Jasur Jakhshibaev. 22-letni Uzbekistańczyk tym razem nie powiększył swojego dorobku.

Najciekawsze mecze piątej serii spotkań zapowiadają się w dwóch miejsach. W Witebsku miejscowi (szóste miejsce, 7 punktów) podejmą Dynamo Brześć (czwarta pozycja, 7 punktów), a w Borysowie BATE (siódma lokata, 6 punktów) zagra z liderem rozgrywek, Tarpieda-BiełAZ Żodzino (9 punktów). Oba spotkania rozegrane zostaną w sobotę.