Białoruś: Podsumowanie 2. kolejki

FC Mińsk samodzielnym liderem, mistrz z pierwszym zwycięstwem, BATE nadal bez punktu, kolejka bez remisu – zapraszam na podsumowanie 2. kolejki jedynej europejskiej ligi, w której czas się (jeszcze?) nie zatrzymał.

FC Mińsk po derbowym zwycięstwie nad Dynamem został samodzielnym liderem. Podopieczni Andreja Razina na przerwę schodzili przy wyniku 3:0 i kiedy wydawało się, że mecz już jest rozstrzygnięty, w końcówce były emocje. Derby rządzą się swoimi prawami i tak było również w tym przypadku. Siedemnaście minut przed końcem padła kontaktowa bramka, w trzy minuty później na tablicy widniał wynik 3:2. W tym miejscu należy zaznaczyć, że goście od 58. minuty grali w osłabieniu jednego zawodnika.

Wiceliderem jest inna drużyna ze stolicy Białorusi, Eniergietyk-BDU. Beniaminek rozgrywek tym razem pokonał w Brześciu Ruch 1:0.

Mistrz naszych wschodnich sąsiadów, Dynamo Brześć w końcu wygrał. Niebiesko-Biali pokonali w Słucku miejscowy FK. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył 35-letni Artem Milevsky, który w przyszłości reprezentował barwy m.in. Dynama Kijów.

Powodów do radości nie mają w Borysowie. Najbardziej utytułowany białoruski klub, BATE z zerem na koncie zajmuje miejsce barażowe. Tym razem pogromcy Piasta Gliwice w ostatniej edycji eliminacji LM musieli uznać wyższość beniaminkowi rozgrywek, Sławiji Mozyrz.

W klasyfikacji strzelców z dwoma trafieniami prowadzą 19-letni reprezentant Uzbekistanu (Eniergietyk-BDU), 22-letni Gwineijczyk Momo Yansane (Isłacz Mińsk), 23-letni Rosjanin Nikita Menikov (Sławija Mozyrz), 29-latek Vladimir Khvashchinskiy (FC Mińsk) oraz 30-letni Rosjanin Artem Serdyuk (FK Słuck).

W trzeciej serii spotkań najciekawszym spotkaniem zapowiada się derbowe starcie w Mińsku, gdzie wicelider Eniergietyk-BDU podejmie lidera FC Mińsk. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00 czasu polskiego.