Bezbarwny mecz w Lubinie, Zagłębie remisuje z Arką

Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zagłębie Lubin zremisowała bezbramkowo z Arką Gdynia, w pierwszym meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie.

Obie drużyn niezbyt dobrze rozpoczęły rundę wiosenną. Zagłębie zanotowało dwie porażki, najpierw polegli u siebie z Legią 2:3, a przed tygodniem w Płocku 0:2. Arka natomiast ma tylko jeden punkt po 2. kolejkach. W pierwszym meczu po zimowej przerwie, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zremisowali z Lechem 0:0, a ostatnio zdarzyła się porażka, 2:3 z Wisłą Kraków.

Od początku meczu do ataku rzucili się gracze Zagłębia. Udało im się nawet umieścić piłkę w siatce za sprawą Ľubomíra Guldana, podający do niego Saša Balić był, jednak na spalonym i po analizie VAR gol został anulowany. Świetną okazję miał też Filip Starzyński. Niefortunnie piłkę do niego podał bramkarz Arki, były reprezentant Polski uderzył sprzed pola karnego, ale Pāvels Šteinbors zdołał obronić to uderzenie. Do przerwy więcej nic ciekawego nie zobaczyliśmy i ten mecz wyglądał bardzo słabo.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry się nie zmienił. Zagłębie blisko bramki było, gdy Filip Jagiełło technicznym strzałem uderzył tuż nad bramką. Blisko bramki było także, po mocnym uderzeniu Alana Czerwińskiego, na wysokości zadania stanął jednak golkiper gości, broniąc ten strzał. Kapitalną okazję do zdobycia bramki miał też Filip Starzyński, dostał świetne podanie od Kamila Mazka, ale piłka po jego strzale poszybowała w trybuny. Ostatecznie obie drużyny zagrały bardzo słabe spotkanie i podzieliły się punktami.