Bezbarwny Lech zremisował z Cracovią

lechpoznan.pl

Lech Poznań wrócił do rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie, po boju z Benficą Lizbona. W ósmej serii gier Kolejorz gościł na swoim boisku Cracovię, która mierzyła się z urazami oraz zakażeniami koronawirusem. W składzie poznaniaków doszło do kilku rotacji, które ostatecznie nie zdały egzaminu i Lech tylko zremisował z Cracovią 1-1

Ostre wejście w mecz

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, zastanawiano się, jak do tego meczu podejdą zawodnicy Dariusza Żurawia. Nie chodziło tutaj i ich plan na to spotkania, ale raczej na to, jak poradzą sobie z grą Cracovii. Piłkarze z Poznania od samego początku pokazali, że nie odpuszczą “Pasom”, ale chyba nie o to chodziło szkoleniowcowi Lecha. Jego podopieczni otrzymali dwie żółte kartki w pierwszych sześciu minutach meczu. Ukarani zostali Karlo Muhar oraz Vasyl Kravets.

Emocji typowo piłkarskich było jak na lekarstwo. Gospodarze nie potrafili sforsować defensywnie ustawionej Cracovii, a jeśli już udawało się przejść jedną z formacji, to raziła niedokładność w podaniach. Piłkarze Michała Probierza pojawili się w polu karnym Lecha w 12. minucie meczu. Strzał Patryka Zauchy okazał się jednak niecelny. Lech odpowiedział za sprawą Michała Skórasia, który spróbował strzału z dystansu. Z jego próbą poradził sobie jednak Karol Niemczycki. A był to dopiero początek popisów młodego golkipera Cracovii.

Latający Karol

Wspomniany Niemczycki popisał się w pierwszej połowie interwencjami, które śmiało mogą kandydować do parady sezonu. W 27. minucie po dwójkowej akcji Marchwińskiego i Ramireza, strzał oddał  ten drugi, a bramkarz “Pasów” z najwyższym trudem sparował piłkę na poprzeczkę. Drugą kapitalną interwencją Karol Niemczycki zanotował już przy prowadzeniu swojego zespołu. W 30. minucie gola na 1-0 dla Cracovii zdobył Pelle van Amersfoort. Holender wykorzystał dośrodkowanie Milana Dimuna. A Niemczycki? W 40. minucie pofrunął po raz drugi i wybił na rzut rożny piłkę po soczystym strzale Vasyla Kravetsa, który huknął z dystansu. Między innymi dzięki świetnej postawie swojego bramkarza, to ekipa z Krakowa do przerwy prowadziła z Lechem 1-0.

(Nie)odmieniony Lech

Od początku drugiej połowy, trener Dariusz Żuraw postanowił dać swojemu zespołowi impuls w postaci zmian. Na murawie zameldowali się Jakub Kamiński oraz Mikael Ishak. Pierwszą próbę odrobienia wyniku podjął jednak Dani Ramirez. Rozgrywający Lecha, który był zupełnie niewidoczny oddał niecelny strzał.

Druga połowa toczyła się w bardzo monotonnym tempie. Lech nie potrafił w żaden sposób rozpracować defensywy Cracovii. A piłkarze “Pasów” raczej nie próbowali groźniej zaatakować, aby nie narazić się na kontrę ze strony Kolejorza. Najwięcej szarpał z przodu Marcos Alvarez, który w ciągu minuty miał okazję oddać dwa strzały na bramkę Filipa Bednarka. Lech nadal bił głową w mur. Goście z Krakowa mieli swój wynik i robili wszystko, aby tak zostało. W 79. minucie blisko zdobycia gola był rezerwowy Thiago Souza. Jednak piłka po nodze Kamińskiego wyleciała poza boisko.

Drugim strzałem Lecha w drugiej połowie, była próba z 81. minuty Tymoteusza Puchacza. Z tym uderzeniem poradził sobie dobrze dysponowany Karol Niemczycki. Lechowi udało się odrobić straty w 86. minucie meczu. Debiutanckiego gola w niebiesko-białych barwach zdobył Izraelczyk Mohammad Awwad, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Cracovii. Do końca meczu żadna z drużyn nie zdobyła już gola, a mecz zakończył się podziałem punktów.