Bez niespodzianki w Stambule. Besiktas z awansem

goal.com

W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy, Besiktas wygrywa 2:1 z Hapoelem Beer Shevą i pewnie awansuje dalej.

Od początku spotkania drużyna z Turcji kontrolowała mecz. W 17. minucie Aboubakar wykorzystał niedokładne wybicie Turgemena i z 11 metrów posłał piłkę w okienko. W pierwszej połowie nic więcej się już nie wydarzyło. Druga połowa to kompletnie inna gra Hapoelu, co zaowocowało golem Nwakaeme. Nigeryjski napastnik wykazał się sprytem w polu karnym gospodarzy i z siódmego metra pokonał Fabriego. Drużyna z Izraelu rzuciła się do ataku, jednak w 87. minucie dobra kontra Besiktasu zakończona golem Tosuna, po strzale z pola karnego, ustaliła wynik spotkania.

Besiktas 2:1 Hapoel Beer Sheva

1:0 17′ Aboubakar

1:1 64′ Nwakaeme

2:1 87′ Tosun

Besiktas : Fabri – Beck, Marcelo, Nukan, Tosic – Inler, Uysal (72′ Ozyakup) – Quaresma (61′ Arslan), Talisca, Babel – Aboubakar (79′ Tosun)

Hapoel : Goresh – Ohayon, Hoban, William, Tzedek, Turgeman – Ogu, Brown (57′ Buzaglo), Nwakaeme – Ghadir (64′ Melikson), Sahar (70′ Barda)