Fiorentina po świetnym spotkaniu uległa Borussi Mönchengladbach 2:4.

Świetnie mecz rozpoczęli gospodarze z Florencji, którzy po trafieniach Kalinica oraz Borjy Valero, objęli dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy bramkę kontaktową dla gości zdobył Stindl. W 47 minucie Borussia wyrównała na 2:2 za sprawą Stindla, a dwumeczu przegrywali 3:2. Wydawało się, że 11. drużyna Bundesligi wyjdzie na prowadzenie. I tak też się stało. Borussia objęła prowadzenie w 55 minucie ponownie dzięki Stindlowi, zdobywając hattricka. Niemcy nie ustępowałi, a w 60 minucie Christensen podwyższył wynik meczu. Wówczas było 2:4, a dwumeczu objęli prowadzenie 3:4. Mimo późniejszych starań, Fiorentina przegrała wygrany mecz. Paulo Sousa jest na cenzurowanym, bowiem poniedziałkowa porażka z Torino, może całkowicie dobić klub.

ACF Fiorentina – Borussia Mönchengladbach 2:4 (2:1)

Bramki: (Kalinić. 15 Valero. 29 – Stindl.44 k, 47, 55, Christensen.60)

Fiorentina: Ciprian Tatarusanu – Carlos Sanchez, Gonzalo Rodriguez, Davide Astori – Maxi Olivera, Matias Vecino, Milan Badelj (64. Khouma Babacar), Borja Valero, Federico Bernardeschi (64. Josip Iličić), Federico Chiesa – Nikola Kalinić

Borussia M: Yann Sommer – Tony Jantschke, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard, Oscar Wendt – Patrick Herrmann, Christoph Kramer, Mahmoud Dahoud (80. Tobias Strobl), Jonas Hofmann (73. Fabian Johnson) – Thorgan Hazard (27. Josip Drmić), Lars Stindl

Żółte kartki: Matias Vecino, Maxi Olivera (ACF Fiorentina) oraz Christoph Kramer, Lars Stindl

Pierwszy mecz: Borussia M – Fiorentina 0:1.

Awans: Borussia M.

Sędzia : Artur Soares Dias.