W pierwszym środowym meczu grupy B piątej kolejki Ligi Mistrzów Besiktas Stambuł zremisował na własnym stadionie z Benficą Lizbona 3:3. Turecki zespół zapisał na swoim koncie jeden punkt, pomimo że do przerwy przegrywał 0:3

Sytuacja w grupie B była bardzo wyrównania. Po czterech kolejkach wszystkie drużyny wciąż zachowywały szanse na awans do 1/8 finału. Różnica między prowadzącą Benficą a trzecim w tabeli Besiktasem wynosiła zaledwie punkt. Spotkanie w Stambule miało zatem bardzo wielką wagę.

Mecz rozpoczął się po myśli gości. W trzeciej minucie piłka po strzale Eliseu trafiła w słupek, ale już siedem minut później, za sprawą Goncalo Guedesa, wyszli oni na prowadzenie. Po upływie kwadransa było już 2:0 dla Benfiki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nelson Semedo, a swoją drugą asystę w meczu zaliczył Eduardo Salvio.
Podopieczni Rui Vitorii nie zamierzali na tym poprzestać. W 31. minucie Kostas Mitroglou trafił w poprzeczkę, ale chwilę później do siatki trafił Ljubomir Fejsa i Benfica schodziła na przerwę przy trzybramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. W 58. minucie wreszcie udało im się strzelić pierwszego gola. Bramkarza Benfiki pokonał wprowadzony na boisko w przerwie meczu Cenk Tosun.
W 82. minucie mistrzowie Turcji przegrywali już tylko 2:3. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Victora Lndelofa, arbiter Damir Skomina podyktował rzut karny dla Besiktasu, którego na gola zamienił Ricardo Quaresma.
Podopieczni Senola Gunesa nie składali broni i tuż przed końcem spotkania zdołali wyrównać. Gola na wagę jednego punktu zdobył Vincent Aboubakar.

Besiktas Stambuł – Benfica Lizbona 3:3 (0:3)
0:1 – 10′ – Goncalo Guedes
0:2 – 25′ – Nelson Semedo
0:3 – 32′ – Ljubomir Fejsa
1:3 – 58′ – Cenk Tosun
2:3 – 82′ – Ricardo Quaresma (k.)
3:3 – 90′ – Vincent Aboubakar