Bez niespodzianki na Old Trafford

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów grupie A na Old Trafford mistrz Anglii Manchester United spotkał się z 3. drużyną poprzedniego sezonu 1. Bundesligi Bayerem Leverkusen. W zespole gości od początku grał reprezentant Polski Sebastian Boenisch. Ostatnie mecze w Lidze Mistrzów między tymi drużynami miały miejsce w 2002 roku, kiedy w półfinale lepsi w dwumeczu okazali się piłkarze z Niemiec dwa razy remisując 2:2 i 1:1.

Od początku tempo meczu narzucili podopieczni Davida Moyesa, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Bernda Leno. W 22. minucie piłkę od Van Persiego dostał Patric Evra, a ten dośrodkował w pole karne, tam idealnie znalazł się Wayne Rooney. Pięknym uderzeniem z woleja dał prowadzanie Czerwonym Diabłom. Bayer Leverkusen nie był wstanie ani razu groźnie zaatakować przeciwnika.

Na druga część Aptekarze wyszli bardziej zmotywowani, jednak Wayne Ronney miał doskonałą okazję na podwyższenie wyniku, ale nie był wstanie skierować futbolówki do pustej bramki. W 54. minucie przepięknym uderzeniem wyrównał Rolfes. W 59.minucie po raz drugi wygrywali gospodarze. Tym razem do siatki trafił Robin van Persie, który nożycami pokonał rywali. Drugiego gola w meczu zdobył wychowanek Evertonu i było już pewne, że Manchester nie wypuści tego zwycięstwa z rąk. W 79. minucie gola już czwartego dał Valencia, ładnym strzałem po ziemi. Goście nie poddali się i udało im się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą środkowego obrońcy Topraka.

W drugim pojedynku grupowym Real Sociedad na własnym boisku musiał uznać wyższość Ukraińców z Szachtara Donieck 0:2 po dwóch bramkach Alexa.

Manchester United – Bayer Leverkusen 4:2 (1:0)

Ronney 21, 70, van Persie 59′, Valencia 79′ – Rolfes 53′, Toprak 88′

Manchester: De Gea – Evra, Ferdinand, Vidić, Smalling – Fellaini, Carrick, Kagawa (70′ Young), Valencia – Rooney, Van Persie

Bayer: Leno – Donati, Spahić, Ömer Toprak, Boenisch – Can, Reinartz, Rolfes – Sam, Kiessling, Heung-Min (64′ Bender)