Benzema: Tylko ja zadecyduję, kiedy skończę z reprezentacją

Karim Benzema

Zdjęcie: https://www.rte.ie/

Napastnik Realu Madryt, Karim Benzema nie pozostał obojętny wobec kontrowersyjnych słów prezesa Francuskiej Federacji Piłkarskiej, Noëla Le Graëta.

77-latek uważa, iż pomimo szerokiej gamy umiejętności przygoda Benzemy w narodowej reprezentacji dobiegła końca. 31-latek nie znalazł się w kadrze “Trójkolorowych” na mecze eliminacyjne z Mołdawią i Albanią.

– Dla mnie Benzema jest świetnym graczem. Nigdy nie podważałem jego umiejętności. Wręcz przeciwnie, w tym roku w Madrycie udowadnia, że jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji. Jego przygoda z reprezentacją Francji jest jednak skończona – mówi La Graët.

Wypowiedź szefa FFF wywołała konsternację w świecie futbolu, na co natychmiastowo zareagował sam zainteresowany.

– Noël, myślałem, że nie wtrącasz się w decyzje trenera! Wiedz, że ja, ale to tylko ja zadecyduję o tym, kiedy moja kariera reprezentacyjna się zakończy. Jeśli myślisz, że jestem skończony, daj mi zagrać dla kraju, dla którego mogę grać [Francja bądź Algieria] i wtedy zobaczymy.

W tegorocznej kampanii Karim zdobył już 11 bramek w 15 spotkaniach, do czego dołożył również 5 asyst. Co do wysokiej formy napastnika nie ma zatem wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi